„ŠKOLA - BRÁNA DO ŽIVOTA”

Velký rekondiční pobyt - Českomoravská vrchovina

Škrdlovice

Milí rodičové, 

při včerejší cestě za novými zážitky jsme si udělali zastávku ve městě Tábor, kde jsme se byli podívat v muzeu a podzemí. Na penzion Vysočina jsme dorazili akorát na večeři. Měli jsme kaši a řízek (změna plánu). :-D Ještě jsme také ozkoušeli hřiště se cvičícími stroji.  Paráda! :-)

Dnešní neděli jsme se byli podívat na památnou lípu a našli jsme si další hřiště pro blbnutí. ;-) Odpoledne jsme vyrazili do Žďáru nad Sázavou na úžasnou expozici elektrických modelů vláčků a pak trocha historie v Moučkově domě. 

Zítra vám ukážeme, jak si tu bydlíme a čeká nás ZOO v Jihlavě. :-)

Pondělí: Abychom mohli ukázat naše pokoje, museli jsme si je pořádně uklidit. :-D Moc se nám tu líbí. A ZOO? Bylo skvělé. Opičky nám skákaly po hlavách. :-D Spousta nových zvířátek, co v plzeňské zoo nemáme. Právě jsme se vrátili z hřiště, jsme vykoupaní, navečeření (špagety s boloňskou omáčkou) a paní ředitelka nám čte pohádku. Přejeme dobrou noc. :-) A zase zítra.

Dobré ráno. :-) Co nám přinesl úterní den?

Pěší túrou jsme vyrazili do sklárny v Karlově. Mohli jsme si vyzkoušet foukání do píšťaly. Obdivovali jsme výtvory zdejších sklářů. Ze čtyřiceti toto úžasné řemeslo vykonávají již jen čtyří. Potom zpátky na penzion a na obídek. Měli jsme rajskou omáčku s těstovinami. Chvilku polední klid, aby nám slehlo a už jsme vyráželi do Žďáru do muzea a na Zelenou horu.

Dvorními fotografy jsou Tobík a Vašík. :-)

Středeční náš plán: rybník Velké Dářko (dopolední procházka). Paní učitelky se téměř přidusily, než nám všem nastříkaly nohy repelentem a žádný odvážlivec, který by se chtěl koupat, se bohudík nenašel. My jsme se pro jistotu raději ani neptali. :-D Odpoledne malý pivovar v Jihlavě jménem Ježek (paní učitelka Liduška nám nejspíš něco zatajila).  ;-) Večer jsme zakončili super, bezva, parádní diskotékou, ale bohužel fotečky z ní nemáme. Viděli byste, milí rodičové, jen šmouhy. :-D Tolik tanečních stylů je možno vidět vždy jen na rekondičních pobytech. 

Čtvrtek patřil Telči. Zámek je úchvatný. A těch pohádek co se zde natáčelo. Opět jsme si večer trsli na diskotéce.

Rekondiční pobyt ve Škrdlovicích se nám chýlí ke svému konci. Dnes 22.6. jsme se jeli podívat do skanzenu Veselý kopec. Také se nám tu při srovnání se čtvrtkem ochladilo, ale zatím nepršelo. Právě jsme po obědě, máme "polední" klid, pomalu balíme a uklízíme pokoje. Večer poslední "disco trisko" a v sobotu už se vám vrátíme. :-)

Sobota = zpáteční cesta. Po klikatých silnicích jsme dorazili na hrad v Ledči nad Sázavou. Vyšlápli jsme 111 schodů na věž, abychom toto krásné město mohli vidět z ptačí perspektivy, snědli jsme připravený hamburger a už frčeli k domovu. 

Letošní rekondiční pobyt byl opět plný krásných zážitků na krásných místech naší vlasti. :-)